Trudności w małżeństwie, związku, rodzinie:

trudności w innych relacjach międzyludzkich niż powyższe,
radzenie sobie ze stresem w pracy, w wychowywaniu dzieci oraz zachowaniem odpowiedniej równowagi między jednym, a drugim,
zmiany w rozwoju osobistym obejmujące: poznanie własnej psychiki, emocji, uczuć oraz ich pełniejsze wykorzystanie w życiu na co dzień.

Dostosowanie do nowej sytuacji życiowej związanej na przykład z:

rozwodem,
samotnym wychowywaniem dzieci,
ponownym wejściem w stały związek,
ze zmianą miejsca pracy,
żalem po stracie bliskiej osoby,
innymi trudnymi sytuacjami, które wymagają przemiany.

Konsultacje psychologiczne:

kiedy istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych (np. depresja) czy innych związanych z pogorszeniem zdrowia.


Pomoc dla młodzieży pokrywa się częściowo z problemami wymienionymi wyżej, choć mają one zazwyczaj inne tło.

Jednymi z najczęściej spotykanych są trudności adaptacyjne do grupy, poczucie izolacji, odrzucenia - czyli podobnie, jak u dorosłych związane z relacjami z innymi ludźmi, w tym wypadku najczęściej z rówieśnikami. Równie często występują konflikty na linii z rodzicami czy rodzeństwem.

Nagłe pogorszenie wyników w nauce, bierność, zniechęcenie mogą być wynikiem naturalnych zmian związanych z okresem dorastania. Jednocześnie może to być spowodowane coraz większymi oczekiwaniami stawianymi przez otoczenie, bardzo często nie dopasowanymi do indywidualnych predyspozycji oraz równie częstym brakiem indywidualnego podejścia do danej osoby.

W takich warunkach nietrudno popaść w depresję, sięgnąć po substancje uzależniające, stracić poczucie sensu życia.

Przedłużający się taki stan może powodować nieodwracalne konsekwencje dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka, pozostawiając uraz w psychice na całe życie. Dlatego ważną role odgrywa obserwacja przez najbliższych czy następują zmiany w zachowaniu dorastającej osoby.

Odwaga, umiejętność dostrzeżenia zagrożenia we właściwym czasie oraz pomoc udzielona przez psychologa niosą nieocenione korzyści na teraźniejsze jak i przyszłe życie.


Cennik wizyt:

Dorośli - 120 zł,
Młodzież - 80 zł,
Pary - 160 zł.

Czas trwania 60-90 min.